ទទួលបានការការពាររហូតដល់ $50,000 ដោយបើកគណនីបញ្ញើមានកាលកំណត់ជាមួយធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់
1. ការផ្តល់ជូននេះ ​ មានសុពលភាពចាប់ពី ថ្ងៃទី០១ ខែកុម្ភៈ រហូតដល់ ថ្ងៃទី៣០​ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ ឬការប្រើប្រាស់អស់នៃចំនួនទឹកប្រាក់ត្រឡប់មកវិញ ឬលក្ខខណ្ឌណាមួយដែលបានផ្ដល់ជូនមុន។
2. អតិថិជនដែលអាចទទួលយកការផ្ដល់ជូន៖
• អតិថិជនដែលបើកគណនីបញ្ញើមានកាលកំណត់ថ្មី ជាមួយធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ ហើយទិញគម្រោងធានារ៉ាប់រង ពីក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា
• សម្រាប់កញ្ចប់ធានារ៉ាប់រងដែលមានជម្រើសបង់បុព្វលាភធានារ៉ាប់រងប្រចាំឆ្នាំ
• បណ្ណសន្យារ៉ាប់រងត្រូវតែចេញដោយក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា យ៉ាងយូរពីរសប្ដាហ៍ បន្ទាប់ពីសុពលភាពនៃការផ្តល់ជូននេះត្រូវបានបញ្ចប់
3. ប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់អប្បបរមាចាប់ពី 10,000 ដុល្លារអាមេរិក ឬ 40,000,000 រៀល (សម្រាប់ប្រាក់ដុល្លារ និងប្រាក់រៀល)
4. រយៈពេលនៃបញ្ញើមានកាលកំណត់ គឺ 1ឆ្នាំ
5. ការផ្តល់ជូននេះសម្រាប់អតិថិជនបុគ្គល រួមទាំង បុគ្គលិក និងសមាជិកគ្រួសារផ្ទាល់របស់បុគ្គលិក។
6. អតិថិជនម្នាក់អាចទទួលបាន ប្រាក់ត្រលប់មកវិញ បានតែម្តងប៉ុណ្ណោះ ក្នុងអំឡុងពេលនៃការផ្តល់ជូននេះ។
7. សម្រាប់តែគម្រោងធានារ៉ាប់រង៖
• មរតកខ្ញុំជាមួយ មេនូឡាយហ្វ៍
• អនាគតការសិក្សារបស់កូនខ្ញុំ ជាមួយ មេនូឡាយហ្វ៍
• Manulife បរិបូរណ៍
• អនាគតគ្រួសារខ្ញុំជាមួយ មេនូឡាយហ្វ៍
អត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមចំពោះការផ្ដល់ជូននេះ
• អតិថិជននឹងទទួលបានរួមទាំង អត្រាការប្រាក់ប្រកួតប្រជែង ពីធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់​​ និង ទទួលបាន ប្រាក់ត្រលប់មកវិញ​ ពីក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍
• អត្រាការប្រាក់រហូតដល់ ៥.២៥% ក្នុងមួយឆ្នាំ (សម្រាប់ប្រាក់ដុល្លារ) និងរហូតដល់៥.៧៥% ក្នុងមួយឆ្នាំ (សម្រាប់ប្រាក់រៀល)
• អតិថិជននឹងទទួលបានចំនួនទឹកប្រាក់ត្រលប់មកវិញទៅតាមតារាងដូចខាងក្រោម ហើយអតិថិជនតម្រូវអោយទិញផលិតផលធានារ៉ាប់រងពី ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ទើបទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍នេះ។
• អតិថិជនអាចទទួលបានប្រាក់ត្រលប់មកវិញរហូតដល់ ៥០០ ដុល្លារអាមេរិក តាមលក្ខខណ្ឌដូចខាងក្រោម៖
ចំនួនប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់
ចំនួនទឹកប្រាក់ត្រឡប់មកវិញ
USD 10,000 ដល់ < USD 50,000 USD 100
USD 50,000 ដល់ < USD 100,000 USD 200
ចាប់ពី USD 100,000 ឡើង USD 500
• អតិថិជនតម្រូវឱ្យបង់បុព្វលាភធានារ៉ាប់រងប្រចាំឆ្នាំក្នុងតម្លៃពេញ លើកញ្ចប់ធានារ៉ាប់រងដែលខ្លួនបានជ្រើសរើស
• ចំនួនទឹកប្រាក់ត្រលប់មកវិញដែលអតិថិជននឹងទទួលបាន ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា នឹងធ្វើការប្រគល់ជូនក្នុងរយៈពេល៧ ថ្ងៃនៃថ្ងៃធ្វើការ បន្ទាប់ពីរយៈពេលពិចារណាលើកចុងក្រោយ (freelook period) (២១ថ្ងៃ គិតចាប់ពីថ្ងៃចុះហត្ថលេខាលើបណ្ណសន្យារ៉ាប់រង)។ ក្នុងអំឡុងពេលនេះ ប្រសិនបើបណ្ណសន្យាធានារ៉ាប់រងត្រូវបានលុបចោល អតិថិជននឹងមិនទទួលបានទឹកប្រាក់ត្រលប់មកវិញ នោះទេ។
• ក្នុងករណីដែលអតិថិជនដកប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់ ​មុនពេលកំណត់ (បន្ទាប់ពីភាគីទាំងពីរយល់ព្រមលើបណ្ណសន្យារ៉ាប់រង) កម្រៃសេវាផ្សេងៗសម្រាប់ការដកប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់ ​មុនពេលកំណត់ នឹងត្រូវបានអនុវត្ត ហើយអតិថិជននឹងតម្រូវអោយបង់សង ទឹកប្រាក់ត្រលប់មកវិញ (Cash back) ដោយធ្វើការកាត់ចេញពីចំនួនប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់។
• ប្រសិនបើមានប្រការមិនត្រូវគ្នា រវាង ខ និង លក្ខខណ្ឌខាងលើ និង លក្ខខណ្ឌគណនីប្រតិបត្តិការ និងគណនីប្រាក់បញ្ញើ ក្រៅពីករណីដែលមានចែងនៅក្នុងលក្ខខណ្ឌទាំងនេះ  "លក្ខខណ្ឌ គណនីប្រតិបត្តិការ និងគណនីប្រាក់បញ្ញើមាន " នឹងមានសុពលភាព។
• អតិថិជនផ្តល់ការយល់ព្រម ផ្តល់សិទ្ធពេញលេញ ដល់ធនាគារក្នុងការបង្ហាញព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួនរបស់អតិថិជន ដល់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយ ខេមបូឌា សម្រាប់គោលបំណងធានារ៉ាប់រង។ ព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួននេះរួមមាន ឈ្មោះ ត្រកូល ភេទ ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត មុខរបរ លេខលិខិតឆ្លងដែន ឬឯកសារបញ្ជាក់អត្តសញ្ញាណ អាសយដ្ឋាន លេខទំនាក់ទំនង លេខគណនីធនាគារ និងព័ត៌មានអំពីការដាក់ប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់របស់អតិថិជន។
• អតិថិជនបានយល់ដឹង និងយល់ព្រមថា ព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួនដែលធនាគារផ្តល់ជូន ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា នឹងត្រូវបានរក្សាទុកដោយ ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ហើយអាចប្រើប្រាស់សម្រាប់សកម្មភាពទីផ្សារ និង/ឬសម្រាប់ការផ្តល់ជូនផលិតផល និងសេវាកម្មផ្សេងទៀតរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ហើយធនាគារមិនទទួលខុសត្រូវ ឬគ្រប់គ្រងលើការប្រើប្រាស់ព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួនដោយក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា និងភាពសម្ងាត់របស់ក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ឡើយ ។
• អតិថិជនយល់ព្រមឱ្យក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ធ្វើការទាក់ទងដោយផ្ទាល់ ដើម្បីទទួលបានបណ្ណសន្យារ៉ាប់រង និងឯកសារពាក់ព័ន្ធផ្សេងទៀត ប្រសិនបើមាន ហើយយល់ស្របថាទំនាក់ទំនងរវាងធនាគារ និងក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា គឺជាភាគីឯករាជ្យ និងមិនមែន ភ្នាក់ងាររបស់គ្នា ឬជាក្រុមហ៊ុនបណ្តាក់ទុនរួមគ្នានោះទេ។ រាល់ការផ្សព្វផ្សាយ  ការតវ៉ាវិវាទទាក់ទងនឹងបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងត្រូវដោះស្រាយរវាងអតិថិជន ជាមួយ នឹងក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា។
• ធនាគារទទួលខុសត្រូវចំពោះការបើកគណនីប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់ និងការសងប្រាក់ដើម និងការប្រាក់តាមកាលកំណត់ និងមិនទទួលខុសត្រូវចំពោះការធានារ៉ាប់រង រួមទាំងការចេញ បណ្ណសន្យា រ៉ាប់រង ការទាមទារសំណង និងបញ្ហាទាក់ទងនឹងការធានារ៉ាប់រងផ្សេងៗទៀត។ តួនាទី និងកាតព្វកិច្ចតែមួយគត់របស់ធនាគារ គឺផ្តល់ព័ត៌មានអតិថិជនដែលបានដាក់ប្រាក់បញ្ញើជូន ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា សម្រាប់ដំណើរការបន្ថែម និងការចេញប័ណ្ណសន្យាធានារ៉ាប់រង។
• ព័ត៌មានអំពី ដែនកំណត់នៃធានារ៉ាប់រង សិទ្ធិទទួលបាន ការបដិសេធ ដំណើរការទាមទារសំណង និងព័ត៌មានលម្អិតផ្សេងៗទៀត អាចរកបាននៅក្នុងគេហទំព័ររបស់ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ខេមបូឌា​ https://www.manulife.com.kh/km/products.html។ ធនាគារ មិនពាក់ព័ន្ធ និងមិនទទួលខុសត្រូវចំពោះលក្ខខណ្ឌធានារ៉ាប់រង រួមទាំងសិទ្ធិទទួលបាន ឯកសារ ការទាមទារ ការដោះស្រាយវិវាទ និងបញ្ហាផ្សេងទៀតដែលត្រូវបានបង្កើតឡើង និងគ្រប់គ្រងដោយក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា។
ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា សូមរក្សាសិទ្ធិក្នុងការផ្លាស់ប្តូរ លុបចោល ឬកែប្រែលក្ខខណ្ឌណាមួយ ដើម្បីបំពេញភាពត្រឹមត្រូវ ឬសម្របតាមកាលៈទេសៈផ្សេងៗដោយមិនមានការផ្តល់ដំណឹងជាមុនឡើយ។
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតនៃកម្មវិធីផ្តល់ជូនពិសេសនេះ សូមលោកអ្នកទំនាក់ទំនងមកកាន់ បុគ្គលិកជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ខេមបូឌា ឬ ទំនាក់ទំនងមកកាន់ទូរសព្ទលេខ 1800 211 211
ការទាមទារសំណង
ដើម្បីធ្វើការទាមទារសំណង លោកអ្នកអាចមកកាន់សាខាណាមួយរបស់ ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ ដែលនៅជិតលោកអ្នកបំផុត ឬទំនាក់ទំនងមកក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ តាមរយៈទូរស័ព្ទលេខ 1800 211 211 / email claims_service_kh@manulife.com

Protection up to USD 50,000 by open Fixed Deposit with J Trust Royal Bank
1. Campaign period: 1 February – 30 April 2023 (both date inclusive) or the full use of Cash Amount/Cashback, whichever is earlier.
2. Customer eligibility:
• Customer who opens new deposit account with J Trust Royal and buys insurance products from Manulife Cambodia.
• Only applicable for annual premium payment mode insurance product.
• Insurance Policy have to be issued 2 weeks by Manulife after the campaign period have been passed.
3. Minimum term deposit of USD 10,000 or KHR 40,000,000 (applicable for both USD & KHR)
4. Term Deposit (TD) tenor is 1 year
5. Eligible for individual customer only, including staff and their immediate family members.
6. Each customer eligible for ONE (1) Cashback amount ONLY during campaign period.
7. Insurance Products Eligibility
• Manulife Savings Protector
• Manulife Education Protector
• Manulife Boribo
• Manulife Family Protector
Benefits of the campaign
• Customer is eligible to get both competitive interest rate from J Trust Ryal Bank and Cash Back from Manulife Cambodia.
• Competitive interest rate from J Trust Royal Bank up to 5.25% per annum for USD and up to 5.75% per annum for KHR.
• Customer will get cashback as listed below following the fixed deposit amount. Cashback is eligible for customer who purchase insurance plan from Manulife Cambodia.
• Cashback up to USD500 based on below criterion:
Term Deposit Amount
Cash Amount / Cashback
USD 10,000 to < USD 50,0000 USD 100
USD 50,000 to < USD 100,0000 USD 200
USD 100,000 & Above USD 500
• Customer is required to pay full insurance premium amount based on the insurance package preferred.
• Eligible Cashback amount (to be credited by Manulife Cambodia) will be given to customer 7 working days after freelook period (21 days from the sign date of the Acknowledgement of Receipt of the Policy Contract or from the acknowledgement date of receipt of the Electronic Policy Contract) of the insurance policy. In the event that Policy cancelled during freelook period, Customer will not receive cashback from this campaign.
• In case of premature terminate/cancel of the Term Deposit (after policy enforced), cancellation fee of Term Deposit is applied, and customer is required to pay back the cash amount/Cashback to the Bank which will be deducted from Term Deposit amount.
• In case of conflict between these terms and conditions and “Transaction and Deposit Accounts Terms and Conditions”, other than in a case specifically stated in these terms and conditions, the provision of the “Transaction and Deposit Accounts Terms and Conditions” shall prevail.
• The Customer gives full consent to the Bank for disclosure of his/her personal information to Manulife Cambodia for insurance purposes. This personal information includes name, last name, gender, date of birth, occupation, passport or identification document details, address, contact details, bank account number and information about the Customer’s term deposit.
• The Customer understands and agrees that the personal information disclosed by the Bank to Manulife Cambodia will be stored by Manulife Cambodia and can be used for marketing activities and/or for offering of other Manulife products and services, and the Bank bears no responsibility or control on the usage of the personal information by Manulife Cambodia, and its confidentiality.
• The Customer agrees to be directly contacted by Manulife Cambodia to receive the insurance policy and other related documents, if any, and understands that the relationship between the Bank and Manulife Cambodia is that of independent parties and shall not be deemed to be any of agency or joint venture. Any communication, complaints, disputes related to the insurance shall be settled between the Customer and Manulife Cambodia.
• The Bank is responsible for term deposit opening and repayment of principal and interest at maturity and bears no responsibility for the insurance, including its issuance, claims under it and any other insurance related matters. The Bank’s role and sole obligation is to refer the depositor to Manulife Cambodia for further processing and issuance of insurance policy.
• Information about the insurance coverage, eligibility, exclusions, claim processing and other details can be found in the Manulife Cambodia website: https://www.manulife.com.kh/km/products.html.The Bank was not and is not involved and is not responsible for the insurance terms and conditions, including eligibility, documentation, claims, dispute resolution and other matters which are solely established and regulated by Manulife Cambodia.
Manulife Cambodia shall retain its right to change, cancel or modify any rule in the interest of fairness and/or to meet new or unforeseen circumstances without prior notice.
For more information, please contact our Insurance Specialist for the free consultation or call to 1800 211 211.
How to claim
To claim, you or the beneficiary can come to the nearest Manulife Office or contact us at 1800 211 211 / email claims_service_kh@manulife.com