ក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​ ខេម​បូឌា​ ចុះ​កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង​ លើ​កិច្ច​សហការ​ជា​ដៃ​គូ​ចែក​ចាយ​ ផលិត​ផល​ធានា​រ៉ាប់​រង​អាយុ​ជីវិត ​ជាមួយ​ធនាគារ ​ពាណិជ្ជ​កម្ម​​ក្រៅ​ប្រទេស​ នៃ​កម្ពុជា (FTB Bank)
ភ្នំពេញ, កម្ពុជា  – នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​ ក្រុម​ហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​ ខេមបូឌា​​ និង​ធនាគារ​ ពាណិជ្ជ​កម្ម​ក្រៅ​ប្រទេស​ នៃ​កម្ពុជា​ (FTB) បាន​ចុះ​ហត្ថលេខា​លើ​កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង​ ស្ដី​ពី​កិច្ច​សហការ​ជាដៃ​គូ​ចែក​ចាយ​ ផលិត​ផល​ធានារ៉ាប់​រង​អាយុ​ជីវិត​ ដើម្បី​ផ្ដល់​នូវ​ដំណោះ​ស្រាយ​ធានា​រ៉ាប់​រង​អាយុ​ជីវិត ​ដល់​អតិថិជន​របស់​ធនាគារ​ FTB​ នៅទូ​ទាំង​ប្រទេស​កម្ពុជា។​ ចាប់​តាំង​ពី​ការ​ផ្ដើម​ប្រតិបត្តិ​ការ ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​ នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​កាល​ពី​ខែ​មិថុនា​ ឆ្នាំ​ ២០១២​មក​ កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង​នេះ​ជា​ការ​ចាប់​ជា​ដៃ​គូ​ជា​មួយ​ធនាគារ​ទី​បួន ​​ហើយ​ដើម្បី​លក់​ផលិត​ផល​ធានា​រ៉ាប់​រង​អាយុជីវិត​តាម​ធនាគារ​។​
លោក​ Robert Elliott អគ្គ​នាយក​ប្រតិបត្តិ​ និងនាយក​ចាត់​ការ​ទូទៅ​នៃ​ក្រុម​ហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​ ខេមបូឌា​ មាន​ប្រសាសន៍​ថា​ «ពួក​យើង​រីក​រាយ​ក្នុង​ការ​ចាប់​ជា​ដៃ​គូ​ជា​មួយ​ធនាគារ​ FTB  ដែល​ជា​ធនាគារ​ដំបូង​គេ​បំផុត​នៅ​ក្នុង​ព្រះ​រាជា​ណា​ចក្រ​កម្ពុជា​ដែល​បាន​ និង​កំពុង​ធ្វើ​ប្រតិបត្តិ​ការ​ជាង​ ៣៦​ ឆ្នាំ​មក​ហើយ​​ ដើម្បី​ជួយ​ក្រុម​គ្រួ​សារ​ទាំង​ឡាយ​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​នេះឱ្យ​​សម្រេច​បាន​នូវ​ក្ដី​សុបិន​ និង​បំណង​ប្រាថ្នា​ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ​​របស់​ពួក​គេ។​ កិច្ច​ព្រម​ព្រៀងលើ​​ការ​លក់​ ផលិតផល​ធានា​រ៉ាប់​រង​អាយុ​ជីវិត​តាម​ធនាគារ​នេះ​​ នឹង​ជួយ​ឱ្យ​ក្រុម​ហ៊ុន​មេនូឡាយហ្វ៍​ ​ខេម​បូឌា​ ពង្រីកវិសាលភាព​របស់​ខ្លួន​ទៅ​ដល់​អតិថិជន​ជា​ច្រើន​នាក់​​ផ្សេងទៀត​ ព្រម​ទាំង​​ផ្ដល់​នូវ​ការ​ប្រឹក្សា​យោបល់​ និង​ដំណោះ​ស្រាយ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ទាក់​ទង​នឹង​ការ​​ការ​ពារ​ប្រភព​​ចំណូល​ផ្សេងៗ​របស់​ពួក​គេ​ ​ អនាគត​នៃ​ការ​សិក្សា​របស់​បុត្រ​ធីតា​ ​ការ​សន្សំ​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​គ្រួ​សារ​ ព្រម​ទាំង​ការ​សន្សំ​សម្រាប់​ការ​ចូល​និវត្តន៍​ផង​ដែរ​​។​»
ឯកឧត្តម ហ្គី អានវ៉ានិថ អគ្គ​នាយក​ នៃ​ធនាគារ​ FTB​ មាន​ប្រសាសន៍​ថា​ «​កិច្ច​សហការ​ជា​ដៃ​គូ​ជា​មួយ​ក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​ ខេម​បូឌា​ នឹង​កំណត់​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​ថ្មី​មួយ​របស់​ធនាគារ​ FTB ​ ហើយ​កិច្ច​សហការ​នេះ​នឹង​ផ្ដល់​ភាព​ងាយ​ស្រួល​ដល់​ក្រុម​គ្រួ​សារ​របស់​អតិថិ​ជន​ និង​បុគ្គលិក​របស់​យើង​ក្នុង​ការ​ទទួល​បាន​នូវ​ផលិត​ផល​ដ៏​មាន​អត្ថប្រយោជន៍​ខ្ពស់​ពីក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​។​​»
ធនាគារ​ FTB​ តែ​ង​តែ​ខិត​ខំ​ប្រឹង​ប្រែង​ដើម្បី​នាំ​យក​សេវាកម្ម​ថ្មី​ៗ​មកជូន​​អតិថិជន​​​។​ ឆ្លង​តាម​ប្រវត្តិ​សាស្ត្រ​របស់​ខ្លួន​ ធនាគារ​ FTB​ បាន​ទទួល​ពាន​រង្វាន់​ធំៗ​ជា​ច្រើន​នៅ​ក្នុង​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ​រួម​មាន​ Outstanding e-Banking Partnership Bank 2016 និង​ Outstanding e-Commerce Platform 2016 ពី​ International Data Group (IDG) Best Innovation in Retail Banking 2015 និង​ Best Commercial Bank Cambodia 2015 ពី​ International Banker និង​ Leader in Preparid Payment Volume 2015  ពី​ Visa។
ការ​លក់ផលិត​ផល​​ធានារ៉ាប់​រងអាយុជីវិត​​ តាម​ធនាគារ​​ជា​ចំណុច​គន្លឹះ​ដ៏សំខាន់​មួយ ​នៃ​យុទ្ធ​សាស្ត្រ​របស់​ក្រុម​ហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​ ​ដើម្បី​ពង្រឹង​ និង​បង្កើត​ឱ្យ​មាន​ជម្រើសផ្សេងៗគ្នា​​ក្នុង​ការ​ចែក​ចាយផលិតផល​​របស់​ខ្លួន​ និង​ជម្រុញ​បន្ថែម ពី​លើ​ការ​បែង​ចែក​ផលិតផល​ធានា​រ៉ាប់​រង​អាយុ​ជីវិត​​​ តាម​រយៈ​ទីប្រឹក្សា​ធានារ៉ាប់​រង​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​។​ តាម​រយៈ​ភាព​ជា​ដៃ​គូ​នេះ​ ក្រុម​ហ៊ុន​មេនូឡាយហ្វ៍​ នឹង​ធ្វើ​ការ​ពង្រឹង​ផ្សព្វផ្សាយ​បន្ថែម​ នូវ​ស្លាកយី​ហោ​របស់​ខ្លួន​ ការ​ឈរ​ជើង​លើ​ទី​ផ្សារ​ដ៏រឹង​មាំ​​ និងពង្រីក​បន្ថែម​​នូវ​មូល​ដ្ឋាន​អតិថិជន​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​។
ចាប់​ពីពេល​នេះតទៅ​​ អតិថិជន​របស់​ធនាគារ​ FTB  នឹង​អាច​ពិភាក្សា​ពី​ផែនការ​ហិរញ្ញវត្ថុ​របស់​ពួក​គេ​​ និង​ជាវ​​ផលិត​ផល​ធានារ៉ាប់​រងអាយុ​​ជីវិត​ពី​ក្រុម​ហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍​ តាម​រយៈ​មន្ត្រី​ជំនាញ​ប្រឹក្សា​ធានា​រ៉ាប់រង​ដែល​ប្រចាំ​ការ​នៅ​សាខា​ចំនួន​ ១០​​​ របស់​ធនាគារ​ FTB។​ សាខា​ទាំងនោះ​រួម​មាន​ ៦​​ សាខា​នៅ​ទីក្រុង​ភ្នំពេញ​ ​ និង​ ៤​ ​សាខា​ផ្សេងទៀត​នៅ​តាម​បណ្ដា​ខេត្ត​​​ ដូចជា​ខេត្ត​សៀម​រាប​ ខេត្ត​បាត់​ដំបង​ ​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ និង​ខេត្ត​កំពង់​ចាម​។

August 15, 2016, Phnom Penh, Cambodia – Manulife Cambodia and FTB Bank today signed a bancassurance agreement that will enable Manulife to sell life insurance solutions to the bank’s customers across the country. This agreement is Manulife Cambodia’s fourth bancassurance partnership since it began operations in Cambodia in June 2012.
“We are delighted to join hands with FTB Bank, the first and foremost bank in the Kingdom which has been operating for more than 36 years, to help families in Cambodia achieve their dreams and aspirations. This bancassurance partnership will enable Manulife Cambodia to reach out to more customers, and provide financial advice and solutions including income protection, childrens’ education, savings and retirement,” said Robert Elliott, Chief Executive Officer and General Manager of Manulife Cambodia.
Manulife FTB Bank signed Bancassurance - Life insurance
“This partnership with Manulife Cambodia marks another milestone for FTB. It will enable our customers’ families and FTB staff to have easy access to Manulife’s great products,” said Gui Anvanith, General Manager of FTB Bank.
FTB has always strived to bring new services to its clients.Throughout its history, FTB Bank has won a number of awards in the financial industry including Outstanding e-Banking Partnership Bank 2016 and Outstanding e-Commerce Platform 2016 from International Data Group (IDG), Best Innovation in Retail Banking 2015 and Best Commercial Bank Cambodia 2015 from International Banker, and Leader in Prepaid Payment Volume 2015 from Visa.
Bancassurance is a key part of Manulife’s strategy in Asia. It deepens and diversifies its distribution capabilities, and complements the company’s strong agency channel. Through this partnership, Manulife will further strengthen its brand, market position and customer base in Cambodia.
Effective immediately, FTB Bank’s customers will be able to discuss their financial goals and purchase Manulife’s products and solutions through Manulife Insurance Specialists working at 10 FTB branches. These branches comprise 6 branches in Phnom Penh and 4 in major provincial cities including Siem Reap, Battambang, Sihanoukville, and Kampong Cham.