ធ្វើ​ឱ្យ​ជីវិត​កាន់​តែ​ប្រសើរ៖ ក្រុមហ៊ុន ​មេនូឡាយហ្វ៍ ចូលរួមចំណែកជាសកលក្នុង​សកម្មភាពសប្បុរសធម៌
ទីក្រុង TORONTO – ក្រុមហ៊ុន ​មេនូឡាយហ្វ៍ បាន​​ផ្តល់ជូន​បុគ្គលិករបស់ខ្លួននៅគ្រប់ប្រទេសជុំវិញពិភពលោកដែលមានចំនួន​ ៣៥ ០០០ នាក់នូវ​ចំនួន​ទឹក​ប្រាក់​ដែល​ស្មើនឹង ៥០ ដុល្លារ​កាណាដាសម្រាប់ម្នាក់ៗ​​ដើម្បី​ចូលរួមចំណែកក្នុងសកម្មភាព​សប្បុរសធម៌នៅ​ក្នុង​សហគមន៍​សម្រាប់ពេល​វិស្សមកាលខាងមុខ​នេះ។
លោក Roy Gori អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ បាន​មាន​ប្រសាន៍ថា៖ «​ឆ្នាំ ២០២០ គឺជា​ឆ្នាំ​ដ៏​លំបាកមួយ​សម្រាប់​បុគ្គល គ្រួសារ និង​សហគមន៍ជា​ច្រើន​នៅ​ជុំ​វិញ​ពិភព​លោក ហើយពេលវេលានេះជំរុញ​ឲ្យ​យើង​ផ្តល់​អាទិភាព​លើ​សុខភាព និងសុវត្ថិភាព ព្រមទាំងប្រកាន់ខ្ជាប់នូវគន្លង​ថ្មីនៃ​ការធ្វើទំនាក់ទំនង និង​ផ្តល់កម្លាំងចិត្តឲ្យគ្នា​ទៅវិញ​ទៅ​មក។ ប្រសិនបើ​យើង​ទាំងអស់​គ្នា​អាច​បង្ហាញ​នូវ​ការ​យក​ចិត្ត​ទុកដាក់ និង​អំពើល្អ​​ បើ​ទោះ​បី​​ជា​ក្នុង​កម្រិតតិចតួច​ក្តី យើង​នឹងអាចរួមចំណែក​ជួយ​ឱ្យ​ពិភព​លោក​កាន់តែ​ប្រសើរឡើងបាន។​»
ក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍ នឹងបង្វែរការប្រារព្ធ​ពិធីផ្សេងៗសម្រាប់ចុងឆ្នាំ ទៅជាការលើកទឹកចិត្តឲ្យ ​បុគ្គលិក​នៅ​ជុំវិញ​ពិភពលោក​ឲ្យ​ផ្តល់ការបរិច្ចាគ​ដល់​បុគ្គល ឬ​អង្គការនានា​នៅ​ក្នុង​សហគមន៍​របស់​ពួកគាត់។ បុគ្គលិកក៏អាចរួមបញ្ចូលវិភាគ​ទាននេះ​ជាមួយ​មិត្តរួមការងារ​​ផ្សេង​ទៀត​​ ប្រសិនបើ​ពួកគាត់​ចង់បង្ហាញ​ការ​គាំទ្រ​ជាក្រុម។​ ក្រុមហ៊ុនក៏សូម​លើ​ក​ទឹកចិត្តដល់បុគ្គលិកឱ្យ​ចែករំលែករឿងរ៉ាវនៃ​ការបរិច្ចាគ​របស់​ពួកគាត់​នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម​ដោយ​ប្រើប្រាស់​​ (hastag) #ManulifeActofKindness ។ រាល់សារដែលបានបង្ហោះ និងរឿងរ៉ាវ​នានា​នឹងត្រូវបាន​ចែករំលែក​នៅ​លើគេហទំព័​រwww.manulife.com/actofkindness
លោក​ Gori បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា «យើង​ជឿជាក់​ថា ភាព​ជោគជ័យ​របស់​យើង​ក្នុង​នាម​ជា​ក្រុម​ហ៊ុនមួយ​ពឹងផ្អែកយ៉ាងសំខាន់​លើ​ភាព​ជោគជ័យ​របស់​សហគមន៍​ដែល​យើង​មានប្រតិបត្តិការអាជីវកម្ម។យើង​រីករាយក្នុងការ​ផ្តល់​ជំនួយដើម្បីគាំទ្រ​ដល់សហគមន៍​ដែល​ខ្វះ​ខាត។ តាម​រយៈ​ការ​ជំរុញ​ទឹកចិត្ត​ និង​ផ្តល់លទ្ធភាព​ដល់​ក្រុមការងារ​ទូទាំងសកល​លោករបស់យើងក្នុងការ​​ចែករំលែកសកម្មភាពមនុស្ស​ធម៌នេះ យើង​សង្ឃឹម​ថាយើងអាចជួយធ្វើ​ឲ្យ​ជីវិត​កាន់​តែ​ប្រសើរ​ឡើងសម្រាប់​មនុស្ស​នៅ​ជុំវិញ​ពិភពលោក​។​»
ក្រុមហ៊ុន ​មេនូឡាយហ្វ៍ និងក្រុមហ៊ុន John Hancock បាន​ចូលរួមធ្វើ​សកម្មភាព​ជា​ច្រើន​នៅ​ឆ្នាំនេះ ដើម្បី​គាំទ្រ​សហគមន៍​នៅ​ជុំវិញ​ពិភពលោក។ ជា​ការ​ឆ្លើយ​តបទៅ​នឹង​ជំងឺកូវីដ ១៩ ក្រុមហ៊ុន​ មេនូឡាយហ្វ៍ ​បាន​​ធ្វើការ​បរិច្ចាគ​ជាទឹកប្រាក់​ជិត​ ៥ លាន​ដុល្លារ​រួចមកហើយដោយ​ផ្តោត​លើសកម្មភាព​ជាច្រើន​រួមមាន​ សន្តិសុខ​ស្បៀង​សម្រាប់​ជន​ងាយរង​គ្រោះ​បំផុត ការគាំទ្រ​សុខុមាលភាព​របស់​បុគ្គលិក​ ការថែទាំ​សុខភាព ​ការ​គាំទ្រ​សុខភាព​ផ្លូវចិត្តតាម​រយៈ​កម្មវិធីឌីជីថល​ ការផ្តល់​ជំនួយ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ដល់​អតិថិជន និងការ​សម្របសម្រួល​ការ​បរិច្ចាគ​ និង​កម្មវិធីស្ម័គ្រ​ចិត្ត(តាមប្រព័ន្ធឌីជីថល)។

Making Lives Better: Manulife Gives Global Team Contribution for Acts of Kindness
TORONTO Manulife is giving each of its 35,000 employees around the world the spending equivalent of $50 CAD in their local currency to ‘pay it forward’ and create acts of kindness in their local communities this holiday season.
“2020 has been a difficult year for many individuals, families and communities around the world - it’s challenged us to prioritize health and safety and adopt new ways of connecting and supporting each other,” said Manulife President and Chief Executive Officer Roy Gori. “If we could all demonstrate care and kindness, even if it is a small gesture, we will help make the world a better place.”
Manulife will be forgoing end of year company celebration events and gifts to instead encourage employees around the world to donate gifts or make donations to individuals or organizations in their communities. Contributions can also be pooled with other colleagues should they wish to demonstrate their support collectively. Employees will be encouraged to share their stories of support on social media using #ManulifeActofKindness. All posts and stories will be shared on www.manulife.com/actofkindness.
“We believe that our success as a Company depends on the success of the communities we serve,” said Gori. “And we are grateful to be in a position to lend a helping hand to those in need. By motivating and empowering our global team to share their humanity and give back, we hope to make lives better for people around the world.”
Manulife and John Hancock have taken a range of actions this year to support communities around the world. In response to COVID-19, Manulife has made donations of nearly $5 million focused on several critical fronts, including food security for the most vulnerable; supporting the well-being of health care workers; enabling mental health support through digital programs; offering financial relief to customers; and facilitating matching donations and virtual volunteer programs.