ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដាក់ឲ្យដំណើរការនូវប្រព័ន្ធសិក្សាបែបឌីជីថលដំបូងបំផុតរបស់ខ្លួនសម្រាប់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង និង​មន្រ្តីជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង
រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ - ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតអន្តរជាតិដំបូងគេបង្អស់នៅកម្ពុជា បានដាក់ឲ្យដំណើរការជាផ្លូវការនូវប្រព័ន្ធសិក្សាបែបឌីជីថលដំបូងបំផុតរបស់ខ្លួនដែលមានឈ្មោះថា Manulearn ដើម្បីពង្រឹងបន្ថែមលើវគ្គសិក្សាមូលដ្ឋានគ្រឹះធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលក្រុមហ៊ុនមាន។ Manulearn ត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីផ្ដល់ចំណេះដឹង និងជំនាញដល់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង​ក៏ដូចជាមន្រ្តីជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង ព្រមទាំងបង្កើនផលិតភាពការងារ និងវិជ្ជាជីវៈរបស់ពួកគាត់ឲ្យកាន់តែប្រសើរឡើងថែមទៀត។ វគ្គសិក្សាមូលដ្ឋានគ្រឹះធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតនេះនឹងធ្វើឱ្យសមត្ថភាពទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង និងមន្រ្តីជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់យើងកាន់តែរីកចម្រើន ជាពិសេសតាមរយៈការយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែមលើការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យា ក្នុងអំឡុងពេលនៃការរាតត្បាតនៃជំងឺកូវីដ ១៩ ដែលបង្កភាពរាំងស្ទះដល់ការប្រាស្រ័យទាក់ទងគ្នាដោយផ្ទាល់។
ក្នុងពេលជាមួយគ្នានេះ ក្រុមហ៊ុនក៏បានដាក់ឲ្យដំណើរការនូវមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលធុរកិច្ច (Manulife Business AcademyMBA) ដែលជាមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈផ្នែកធានារ៉ាប់រងមួយដែលស្ថិតនៅក្នុងការិយាល័យស្នាក់ការកណ្តាលថ្មី (អគារ TK Central ទីក្រុងភ្នំពេញ) របស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ផ្ទាល់តែម្តង។ Manulearn និង MBA សុទ្ធតែជាកម្មវិធីសិក្សាថ្នាក់តំបន់(អាស៊ី) សម្រាប់ការបណ្តុះបណ្តាលផ្នែកលក់ ដែលត្រូវបានប្រើប្រាស់ក្នុងបណ្ដាទីផ្សារនានារបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ នៅទូទាំងតំបន់អាស៊ីទាំង       មូល។ មជ្ឍមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលធុរកិច្ច (MBA) គឺជាកំណែទម្រង់ថ្មីនៃមជ្ឈមណ្ឌលអប់រំពីមុនដែលមានឈ្មោះថា «Manulife Academy of Excellence» ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងតាំងពីឆ្នាំ ២០១៤ ជាមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈដំបូងគេបង្អស់សម្រាប់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងនៅកម្ពុជា។
Manulearn និង MBA នឹងអនុញ្ញាតឲ្យទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង និងមន្រ្តីជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងអាចសិក្សាដោយផ្ទាល់ផង និងតាមប្រព័ន្ធឌីជីថលផង ដោយក្នុងនោះរួមមានគន្លឹះ និងមេរៀនជាច្រើនស្របតាមនិយាមអន្តរជាតិដែលអាចជួយឲ្យពួកគាត់កាន់តែទទួលបានភាពជោគជ័យនៅក្នុងអាជីពរបស់ខ្លួនបន្ថែមទៀត។ ក្រៅពីការជួយអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពផ្នែកលក់ Manulearn និង MBA ក៏នឹងចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សនៅក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
លោក Justin Helferich អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ និងនាយកចាត់ការទូទៅនៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា មានប្រសាសន៍ថា៖ «តាំងពីយើងចាប់ផ្តើមប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មក្នុងឆ្នាំ ២០១២ មក ការបណ្តុះបណ្តាលធនធានមនុស្សគឺជាអាទិភាពចម្បងមួយរបស់យើង ហើយការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រុមហ៊ុនយើងត្រូវបានទទួលស្គាល់ទាំងថ្នាក់ជាតិ និងអន្តរជាតិ។ ការបង្កើត Manulearn ក៏ដូចជា MBA គឺជាការបោះជំហានទៅមុខដ៏សំខាន់មួយទៀតសម្រាប់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា។ សមិទ្ធផលនេះដើរស្របគ្នាយ៉ាងល្អឥតខ្ចោះទៅនឹងចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុនយើងដើម្បីក្លាយជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតលំដាប់ពិភពលោក និងឈានមុខគេខាងផ្នែកឌីជីថល រួមទាំងផ្តោតសំខាន់លើអតិថិជនជាគោលនៅក្នុងវិស័យនេះផងដែរ។»
លោក Zdenek Rylich នាយកគ្រប់គ្រងនាយកដ្ឋានផ្នែកលក់នៃក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា មានប្រសាសន៍ថា៖ «ការបណ្តុះបណ្តាលផ្នែកធានារ៉ាប់រងតាមនិយាមអន្តរជាតិ បូកផ្សំនឹងយុទ្ធសាស្ត្រអប់រំដែលសម្របតាមតម្រូវការនៃការសិក្សារបស់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង និងមន្រ្តីជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងម្នាក់ៗ ក៏ដូចជាការផ្ដល់ឲ្យមាននូវភាពបត់បែននៃការសិក្សាពីទីតាំងផ្សេងៗគ្នា ដែលយើងបានផ្សារភ្ជាប់ក្នុងកម្មវិធី Manulearn និង MBA នឹងបង្កើនប្រសិទ្ធភាពក្នុងការសិក្សា ដែលទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង និងមន្រ្តីជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់យើងនឹងឆ្លងកាត់។ យើងពិតជាមានភាពសុទិដ្ឋិនិយមជាខ្លាំងថាសមិទ្ធផលទាំងពីរនេះនឹងក្លាយទៅជាជំនួយដ៏សំខាន់សម្រាប់ទីប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រង និងមន្រ្តីជំនាញប្រឹក្សាធានារ៉ាប់រងរបស់យើងក្នុងការធ្វើឲ្យជីវិតរបស់អតិថិជនកាន់តែប្រសើរឡើងជារៀងរាល់ថ្ងៃ។»
ទស្សនាការផ្សាយផ្ទាល់ « ពិធីសម្ពោធដាក់ឲ្យដំណើរការ ប្រព័ន្ធសិក្សាបែបឌីជីថល Manulearn និងមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលធុរកិច្ច Manulife Business Academy »

Phnom Penh, Cambodia,​ June 28, 2021Manulife Cambodia, the first international life insurer in Cambodia, today officially launched its first digital learning platform called "Manulearn", boosting its current in-class initial training course (ITC). Manulearn is designed to equip its salesforce with the knowledge and skills to raise their productivity and professionalism to even higher levels. This hybrid ITC will further improve the quality of our insurance advisors and insurance specialists with more focus on the adoption of technology amidst the pandemic where physical interaction is often a challenge.
In tandem, Manulife Cambodia also launched the Manulife Business Academy (MBA), a professional insurance service training centre located at its new head office (TK Central) in Phnom Penh. Both Manulearn and MBA are regional learning platforms for sales training adopted by many Manulife businesses across Asia. The MBA is a revamp of the Manulife Academy of Excellence in Cambodia, established in 2014 as the country's first training centre for life insurance professionals.
Manulearn and the MBA will serve as both in-person and digital learning platforms for insurance advisors and insurance specialists, providing them world-class tools and expertise they need to excel in their careers. While helping to develop its sales force's capacity, these learning and development initiatives will make a significant contribution to the development of human resources within Cambodia's life insurance industry.
"Since our inception in 2012, developing talent is one of our top priorities, and our effort has been recognized every year, nationally and internationally. The establishment of Manulearn and the revamp from our Academy of Excellence to MBA is an important milestone for Manulife Cambodia. It aligns perfectly with our ambition of becoming the most digital, customer-centric global company in the industry," said Justin Helferich, CEO and General Manager of Manulife Cambodia.
Zdenek Rylich, Chief Agency Officer with Manulife Cambodia, said, "International standard insurance training and learner-driven methods, coupled with distance-learning flexibility that we have embedded into both Manulearn and MBA, will increase the effectiveness of the learning journey that our team will go through. We are very optimistic that these two initiatives will allow our insurance advisors and insurance specialists to make every day better for our customers."