នំម៉ាហ្វីន (muffins)
ម៉ាហ្វីនជានំមិនមានជាតិស្ករ និងសូកូឡាច្រើនទេ តែជាប្រភេទនំមានគ្រឿងផ្សំពីស៊ុតភាគច្រើន។ ម៉ាហ្វីនប្រភេទនេះមានសារជាតិកាបូនអ៊ីដ្រាត និងជាតិស្ករទាប ហើយនំប្រភេទនេះគឺសុទ្ធតែជានំដ៏ឈ្ងុយឆ្ងាញនោះសម្រាប់លោកអ្នក។ នំប្រភេទនេះសម្បូរទៅដោយសារជាតិវីតាមីន ជាតិរ៉ែសំខាន់ៗ ហើយស៊ុតគឺមានភាពទន់ និងងាយចម្អិន។ ក្រឡុកស៊ុតពីរគ្រាប់ជាមួយនឹងបន្លែ សាច់ និងប៊័រ បន្ទាប់មកដុតវាជាការស្រេច។ ដុតនំម៉ាហ្វីននៅថ្ងៃអាទិត្យ ហើយលោកអ្នកអាចវេចខ្ចប់ទៅធ្វើការរាល់ពេលដែលលោកអ្នករវល់ខ្លាំង។
នំប៉័ងដុត
នំប៉័ងគ្រាប់ធញ្ញជាតិទាំងមូលមើលទៅដូចជាគួរឲធុញទ្រាន់ណាស់ ជាពិសេស ប្រសិនបើអ្នកញ៉ាំវាជាអាហារពេលព្រឹកជារៀងរាល់ព្រឹកនោះ។ លោកអ្នកអាចកែច្នៃអាហារពេលព្រឹកតាមរយៈការបន្ថែមផ្លែប័រដែលសម្បូរទៅដោយជាតិប៉ូតាស្យូម រោយអំបិល និងម្រេចតិចៗដើម្បីបន្ថែមរស់ជាតិឲកាន់តែឈ្ងុយឆ្ងាញ់ ហើយប្រសិនបើលោកអ្នកមានពេលច្រើន អាចស្ងោរស៊ុតដើម្បីដាក់ទ្រាប់ពីលើដើម្បីបន្ថែមសារធាតុប្រូតេអ៊ីន។ សម្រាប់អ្នកដែលចូលចិត្តរស់ជាតិផ្លែឈើ អាចបន្ថែមផ្លែចេក ឬចំណិតផ្លែស្ត្រប៊ឺរី ហើយរោយពីលើនូវគ្រាប់ជីដែលពោរពេញដោយជាតិអាហាររូបត្ថម្ភដើម្បីផ្ដល់ថាមពលពេញមួយថ្ងៃ។
ទឹកក្រឡុក
ទឹកក្រឡុកគឺជាភេសជ្ជៈឆាប់រហ័ស ងាយស្រួល និងល្អសម្រាប់អ្នកដែលប្រញាប់ខ្លាំង។ វិធីសាស្ត្រដ៏ល្អបំផុតសម្រាប់ការធ្វើផ្លែឈើក្រឡុកដ៏ឈ្ងុយឆ្ងាញ់នោះគឺការកិនចេញពីចេក និងផ្លែប៊័រីដែលបានដាក់បង្កក (សម្រាប់រស់ជាតិផ្លែឈើ) ជាមួយនឹងទឹកដោះគោជូរ និងប្រភេទទឹកដែលលោកអ្នកចង់ញ៉ាំ (ទឹកដោះគោ ទឹកក្រូច ឬទឹកដូង)។ ចាក់ទឹកក្រឡុកចូលទៅក្នុងកែវ លោកអ្នកអាចញ៉ាំវាកំឡុងពេលធ្វើដំណើរទៅបំពេញការងារ។

Too Busy for Breakfast?
We’ve all been told time and again that breakfast is the most important meal of the day. But it can be the last thing on your mind when you miss the alarm, have to get the kids off to school or run a few errands before you even get to work! Never fear - check out these quick, easy morning pick-me-ups to get your day off to a healthier start.
Mmmm muffins
No, not the filled-with-sugar-and-chocolate types – these egg-based breakfast muffins are low-carb, low-sugar and all the rage right now with heaps of recipes available to suit your taste buds. Packed with protein, essential minerals and vitamins, eggs are very versatile and quick to cook with. Whisk a couple of eggs with any combo of vegetables, meat and cheese then bake. Bake a batch at the start of the week so you have something filling to grab and go.
Get toasty
Whole grain toast by itself can seem boring; especially if it’s your go-to breakfast fix every morning. Change things up a bit by adding potassium-packed smashed avocado with salt and pepper to taste – and, if you’ve time, a poached egg on top for extra protein. For a fruity feel add a banana or some sliced strawberries and a sprinkle of nutrient-heavy chia seeds to set you off for the day!
Smooth operator
Smoothies are quick, easy and great if you’re rushing around! The simplest way to make a delicious breakfast smoothie is blending a frozen banana and some berries (for a fruitier taste) with some Greek yoghurt and your choice of liquid (milk, juice or coconut water). Pour into a tumbler and you’re good to go!